سیاسی

۱۰ مسجد برتر فارس در رویداد ملی «فهما» معرفی شدند

مساجد برتر فهما در فارس

به گزارش  تبلیغ نیوز  از فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس امروز، ۷ بهمن‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینکه رویداد ملی «فهما» از سال جاری در سطح کانون‌های مساجد اجرا می‌شود، گفت: فهما مخفف پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران است.
وی با بیان اینکه تاکنون فعالیت‌های چشم‌گیری در بخش فهما در سطح مساجد استان داشته‌ایم، گفت: تاکنون ۱۰ مسجد استان فارس بالاترین امتیاز را در این بخش کسب کرده‌اند که شامل کانون شهید حسین عبداللهی مسجد امام حسین(ع) شهرک سعدی شیراز، کانون آرمان شهر مهدوی حسینیه امام خامنه‌ای شیراز، کانون سفیران نور مسجد جامع سیوند مرودشت، کانون منتظران نور مسجد جامع شهرستان جهرم، کانون منتظران ظهور مسجد الزهرا(س) روستای سیف‌آباد کازرون، کانون بصیرت مسجد امام خمینی(ره) قیر و کارزین، کانون سیدالشهدا(ع) مسجد جامع شهدای کازرون، کانون فداییان ولایت مسجد امام رضا(ع) شهرستان اقلید، کانون عاشوراییان مسجد سیدالشهدا(ع) از شهرستان مهر و کانون فاطمهالزهرا(س) مسجد فاطمهالزهرا(س) شیراز هستند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس ادامه داد: این کانون‌های برتر در روز ۱۸ اسفندماه، مصادف با سالروز تأسیس کانون‌های مساجد مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه این رویداد به‌صورت ملی است، افزود: ۲۵ هزار کانون مساجد در سطح کشور فعالیت می‌کنند که این تعداد در سطح استان فارس بیش از یک هزار و ۲۰۰ کانون است که سال‌ها فعالیت‌های اعضای این کانون‌ها در هیچ جا ثبت نشده و مورد رسیدگی و ارزیابی قرار نمی‌گرفت.
امیدی، مسجد را مردمی‌ترین نهاد نظام جمهوری اسلامی دانست و اجرای رویداد ملی «فهما» را گامی در جهت تحقق دولت الکترونیک دانست که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا با آن موافقت کرده است و ادامه داد: فهما یک رسانه منسجم، هماهنگ، آنلاین و به روز در رابطه با فعالیت‌های مساجد است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس اظهار کرد: «فهما» دارای آثار زیادی است و یکی از این برکات آن است که می‌توانیم فعالیت دورافتاده‌ترین کانون‌های مساجد کشور را مشاهده کنیم. همچنین مزیت دیگر این است که ایده‌های تازه و نو برای جذب به مساجد احصا می‌شود.
وی با بیان اینکه اخیراً اولین کتاب ایده‌پردازان مسجدی به چاپ رسیده است که ایده‌های نو و بر اساس شرایط روز برای نسل جوان در آن جمع‌آوری شده است، گفت: این کتاب در اختیار ارکان مختلف مساجد اعم از ائمه جماعات، کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های مقاومت بسیج قرار داده می‌شود.
امیدی، یکی دیگر از فواید سامانه فهما را مشاهده فعالیت‌های هنری بچه‌های مساجد مثل سرود، تئاتر، تواشیح و غیره دانست و گفت: امروز این شرایط فراهم شده است تا فعالیت‌های کانون‌های مساجد انعکاس داده شوند و در نتیجه ستاد مرکزی کانون‌های مساجد نیز می‌تواند از این فعالیت‌ها حمایت مالی کند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس بیان کرد: با توجه به اینکه فهما بر اساس امتیازدهی که به استان‌های مختلف انجام می‌شود، استانی که بیشترین فعالیت در سطح مساجد را داشته باشد، به عنوان استان برتر و پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران معرفی می‌شود و در برنامه ۱۸ اسفندماه سالروز تأسیس کانون‌های مساجد تجلیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن