آخرین اخبار فارسفرهنگی مذهبی

مدیر حوزه علمیه فارس : برطرف شدن مشکلات مبلغین هجرت از اولویتهای حوزه علمیه خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تبلیغ نیوز شیراز، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوارمیمندی در جلسه معاونین تبلیغ مدارس علمیه فارس که به میزبانی شیراز برگزار شد ضمن عرض خیر مقدم به معاونین تبلیغ بیان داشت : از ابتدای استقرارم به عنوان مدیر و خدمتگذار طلاب در سمت مدیر حوزه علمیه فارس اهتمام ویژه ای  به تبلیغ داشته ام  و فعالیت تبلیغی حوزویان را بصورت مستمر پیگیری میکردم .

 

مدیر حوزه علمیه فارس با بیان اینکه برطرف شدن مشکلات عدیده مبلغان طرح هجرت از دغدغه های اصلی اینجانب بوده و هست و در این راه تا حد توان پشتیبان موثری برای این معاونت خواهم بود.

 

استوار میمندی گفت : با همه مشکلات پیش رو با چنگ دندان مسئولین تبلیغ در قم و فارس این مسئولیت خطیر را به عنوان غعال ترین شبکه تبلیغی شیعی در سطح کشور حفظ میکنند و ما نیز در راه حامی مبلغین خواهیم بود .

 

 

وی بیان داشت : بارها در جلسات خصوصی و عمومی به مسئولین و مبلغین عرض کرده ام که اسم دریافت ماهیانه مبلغین هجرت را حقوق نگذاریم بلکه یک هدیه از طرف مراجع اعظام و حوزه علمیه میدانم که مبلغان ما با عزت تمام و کمال صورت خود را در جامعه سرخ  نگه میدارند و دم نیز برنمی آورند و خالصانه خاشعانه وظایف مهم و سنگین تبلیغی خود را که از طرف حوزه بر دوششان نهاده شده انجام میدهند .

 

 

 

این استاد حوزه و دانشگاه گفت : معلمی شغل انبیاست ولی ما میگوییم اساتید برجسته ای در حوزه هستند که در تدریس ماهر ولی در امور تبلیغی ورود نمیکنند پس یک شرط انبیاء و اولیاء الهی را دارند ولی یک مبلغ دینی هم در شان یک معلم دلسوز آموزش دارد و تدریس میکند و هم شان جبرائیلی است که وظیفه پیام رسانی دین خدا را برعهده گرفته و دنبال میکند در واقع همه شئون انبیاء را با خود به همراه دارد .

 

مدیر حوزه علمیه فارس ابراز داشت در روایات وارد شده که به امیر المومنین گفته شد که یک نفر به دست تو هدایت شود اگر همه آنچه که آفتاب بر آن میتابد طلا شود نمیتواند اجر کار تبلیغی تو را بدهد .

 

حجه السلام والمسلمین استوار میمندی بیان داشت : عرصه تبلیغ نیازمند مهندسی منسجم است تا از سر درگمی در تبلیغ بیرون بیاید رسالت معاونین تبلیغ ورود در همین مبحث مهندسی است که با حضور فعالانه پیگیر مشکلات تبلیغی مبلغین باشند و نظارت بر امور تبلیغی و رفع اختلافاتی که بعضا در مناطق تبلیغی به وجود میآید را مدیریت کنند.

 

 

وی در ادامه گفت : مبلغین و معاونین تبلیغ باید به علوم روز مسلح شوند در مدارس آموزش و پرورش با برنامه های متنوع تبلیغی ورود کنند و در بحث فضای مجازی و سواد رسانه نیز خود را تجهیز کنند تبلیغات چهره به چهره باید گسترش پیدا کند و از آسیبهای رسانه و فضای مجازی نیز با مسلط شده بر علوم مرتبط سپری محکم و استوار برای خود ایجاد کنند .

 

حجه الاسلام و مالمسلمین استوار ابراز داشت ما به عنوان نماینده حوزه انقلابی در رصد اخبار روز مسر باشیم و فعالیتهای چشمگیر مبلغین را در صدر اخبار بیان کنیم و در انتشار نیز کوشا باشیم و هر مبلغ طرح هجرت باید یک پایگاه تبلغی انقلابی در محل تبلیغ خود ایجاد کند و در مجامع منطقه ای خود تبلیغ بیانیه گام دوم انقلاب را نیز در صدر فعالیت های خود قرار دهند .

 

 

مدیر حوزه علیمه فارس در پایان بیان داشت که مبلغین در دعوت نوجوانان و جوانان نخبه و مستعد جهت حضور در حوزه های علمیه کوشا باشند .

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن